Aktualności

TEAM NET - Unikalny oręż w walce z białaczką

Cieszymy się, że jesteśmy w zwycięskiej ekipie pod banderami Uniwersytetu Warszawskiego. Jako jeden z sześciu zespołów bierzemy udział w projekcie, który łącznie otrzymał od Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dofinansowanie w kwocie ponad 26 milionów złotych. Projekt – zatytułowany „Platforma do szybkiego bezznacznikowego obrazowania, identyfikacji i sortowania podtypów komórek białaczkowych” – ma na celu opracowanie algorytmu diagnostycznego oraz unikalnego urządzenia, które wspólnie umożliwią szybką analizę komórek białaczkowych i ich sortowanie bez użycia znaczników fluorescencyjnych. Metoda ma skrócić proces diagnostyki białaczki do kilku minut.

czytaj dalej »

MAESTRO 10 - Antybiotyki kontra bakterie!

Z dumą informujemy, że nasz Zespół otrzymał z Narodowego Centrum Nauki grant MAESTRO 10 (2018/30/A/ST4/00036). Projekt – zatytułowany „Mikroprzepływowe metody ilościowego badania antybiotykowrażliwości bakterii z rozdzielczością pojedynczo-komórkową” – ma na celu opracowanie nowego zestawu narzędzi analitycznych, które pozwolą scharakteryzować złożoność odpowiedzi bakterii na antybiotyki. Startujemy 1 października 2019 roku.

czytaj dalej »

ETIUDA 5 ST dla Magdy Czekalskiej

Nasza koleżanka, Magda Czekalska otrzymała stypendium ETIUDA 5 ST w ramach konkursu ogłoszonego przez NCN. 
Serdecznie gratulujemy!!!

czytaj dalej »

Nowy grant NCN

Mgr inż. Adam Opalski otrzymał grant PRELUDIUM 12 z Narodowego Centrum Nauki. Serdecznie gratulujemy naszemu koledze z Zespołu.

czytaj dalej »

Justyna Barys - nominacja Forbes

Justyna Barys, była magistrantka z naszej grupy, został laureatką konkursu Forbes 30 under 30 Europe w dziedzinie Industry. 

czytaj dalej »

Popularyzacja Nauki - Uniwersytet Dzieci

„Jak mydło zmywa brud”- zajęcia prowadzone w ramach Uniwersytetu Dzieci

czytaj dalej »

Audycja radiowa wieczór odkrywców w 1 PR Polskiego Radia

"Polskie Innowacje - na pomoc antybiotykom"
Audycja radiowa wieczór odkrywców w 1 PR Polskiego Radia

czytaj dalej »

Nowy grant FNP - TEAM Tech

Nasze laboratorium otrzymało duży grant TEAM-TECH z Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. 

czytaj dalej »

Nagroda w konkursie na najlepszą publikację w ICHF w 2015 roku.

Magdalena Czekalska, Tomasz Kamiński, oraz Piotr Garstecki otrzymali dyplom za uzyskanie wyróżnienia w konkursie ICHF na najlepszą pracę opublikowaną w 2015. (Lab on a Chip, 2015, 15, 541-548)
Gratulujemy !

czytaj dalej »


en
Created by PONG, design Maciej Szkopański.