samborski-adam

dr Adam Samborski

M.Sc. - Instytut Fizyki Teoretycznej – Wydział Fizyki Uniwersytet Warszawski
Ph.D. Instytut Chemii Fizycznej - Polska Akademia Nauk
Postdoc - Wydział Chemii Uniwersytet Oregoński, Corvallis, USA

Ostatnie badania:
Uczestniczyłem w badaniach, których rezultatem było zoptymalizowaniem działania mikroprzepływowych układów gradientowych wykonanych z poliwęglanu. Układy te umożliwiają jednoczesne tworzenie szeregu strumieni mikrokropel o zadanym gradiencie stężeń w przypadku, gdy składowe fazy kropelkowej charakteryzują się taką samą bądź różną wartością lepkości, a także pozwalają określić wpływ lepkości na rozmiary kropel. Badania te mogą mieć zastosowanie w przy wysokowydajnym tworzeniu kropel jak również w eksperymentach biologicznych, w których podstawą są płyny o różnej lepkości (m. in. płyny ustrojowe).
Uczstniczę w grancie europejskim „Kwantowe nanostruktury półprzewodnikowe do zastosowań w biologii i medycynie – Rozwój i komercjalizacja nowej generacji urządzeń diagnostyki molekularnej opartych o nowe polskie przyrządy półprzewodnikowe” w którym budujemy sensor oparty na układach mikroprzpływowych do analizy krwi - ∝-amylazy,. W tych eksperymentach tych wykorzystujemy własnego pomysłu układ mikroprzepływowy dokonujący morfologii krwi.
Stworzyłem i rozwiązałem teoretyczny model opisujący dyfuzję substancji o różnych współczynnikach dyfuzji w układzie emulsji podwójnych.

Dane kontaktowe

powrót »

en
Created by PONG, design Maciej Szkopański.